• Rysiek Gralak – do zobaczenia:(

  • 8 marca 2023

Dzisiejszy poranek przywitał nas ponurą informacją – w nocy po długiej walce na wieczną wachtę odszedł Rysiek Gralak – jeden z ojców załozycieli klasy Omega w takiej formie, w jakiej znamy ją dzisiaj.

Trudno jest ubrać w słowa nasze wspomnienie o Ryśku… Był wspaniałym zawodnikiem, zwycięzcą niezliczonej ilości regat. Był organizatorem dziesiątek niezapomnianych imprez. Jego wkład w rozwój regatowych Omeg trudno dziś przecenić. Łódki jego konstrukcji były przełomowe i wytyczały nowe kierunki. Był współtwórcą naszych przepisów klasowych, a do ostatnich swoich dni Głównym Mierniczym klasy Omega, ostatnią instancją rozstrzygającą spory techniczne.

Rysiek był także, a może przede wszystkim, człowiekiem niezwykle ciepłym, serdecznym, prawdziwą ostoją spokoju. Zawsze chętnym do pomocy, służącym dobrą radą lub słowem otuchy. Pewnie każdy, kto miał okazję go bliżej poznać, zachowa swoje wpomnienie o tym niezwykłym człowieku. Ale w naszych sercach zawsze pozostanie Ryśkiem – zawodnikiem, mierniczym, ale przede wszystkim przyjacielem…

W imieniu całej społeczności naszj klasy – składamy rodzinie najszczersze kondolencje:(