• Ruszamy!

  • 14 sierpnia 2020

W Pucku rusza Porta Puchar Polski Klasy Omega.

W najbliższy weekend odbędzie się pierwsza runda Porta Puchar Polski Klasy Omega 2020. Regaty rozegrane w Pucku będą już tradycyjnie Memoriałem Juliusza Sieradzkiego, konstruktora tego najsłynniejszego i najpopularniejszego polskiego jachtu. Organizatorem regat jest Pomorski Związek Żeglarski a Partnerem tytularnym klasy firma PORTA, najbardziej rozpoznawalna marka drzwi w Polsce.

Tegoroczny sezon Klasy Omega w związku z konsekwencjami pandemii koronawirusa rozpocznie się z opóźnieniem. Sierpniowy termin regat w Pucku jest już stałym punktem kalendarza regat klasy Omega, w tym roku wyjątkowo będzie sezon klasy Omega inaugurował.

Regaty rozpoczną się w sobotę o godz. 11 a zakończą w niedzielę o godz. 16. Planowanych jest przeprowadzenie 9 wyścigów w dwóch kategoriach, Sport (jachty ze spinakerem) oraz Standard (bez spinakera). Organizatorzy przewidują na starcie około 40 załóg. Na starcie zobaczymy czołowych zawodników klasy m.in. Romuald Knasiecki (Mistrz Polski w klasie Standard), Marcin Styborski (Mistrz Polski w Klasie Sport), Kamil Ortyl, Paweł Kalota i Daniel Sokolowski. Zobaczymy też 3 teamy regatowe uczestniczące w Pucharze Polski kilkoma załogami, czyli PG Racing – AZS Politechniki Gdańskiej (4 jachty), YKP Warszawa (4 jachty) i Porta Sailing Team (2 jachty).

W związku z zaleceniami PZŻ, wszystkie zgłoszenia i komunikacja z zawodnikami odbywa się zdalnie. Organizatorzy zrezygnowali też z tradycyjnej uroczystej parady załóg z Portu Jachtowego na Rynek.

Atrakcję dla kibiców przygotowała natomiast Porta, Partner Tytularny Klasy Omega. Na terenie Portu Jachtowego w Pucku zostanie zaparkowany specjalny promocyjny samochód wyposażony m.in. w ekran LED, na którym będzie można oglądać filmy, zdjęcia oraz aktualne wyniki regat.

Pierwsze regaty w Pucku są organizowane przez Pomorski Związek Żeglarski przy współpracy z MOKSIR Puck i Klasą Omega.
Partnerem tytularnym Pucharu Polski jest firma PORTA.
Partnerami regat są Miasto Puck, MOKSIR Puck, Orvaldi, VBW Clima, APS Group i Rooto System.
Partnerem honorowym Klasy Omega jest firma MIne Master.
Partnerami Klasy Omega są zeglarski.info, nowezagle.pl, Jachting i Polski Związek Żeglarski Koordynację organizacji Porta Puchar Polski w Klasie Omega oraz obsługę medialną zapewnia MT Partners.
Więcej informacji można znaleźć na stronie Klasy Omega:  www.klasaomega.pl
oraz na profilach social media klasy.

Kontakt dla mediów

MT Partners
Maciej Cylupa
maciej.cylupa@mtpartners.pl
tel 783 00 83 83