• Rozpoczynamy Porta Puchar Polski

  • 11 sierpnia 2020

Memoriałem Juliusza Sieradzkiego Klasa Omega zainauguruje kolejny sezon regatowy. Regaty odbędą się w Pucku w dniach 15 i 16 sierpnia i będą pierwszą imprezą z cyklu Porta Puchar Polski Klasy Omega 2020. Partnerem tytularnym klasy od sezonu 2020 została firma PORTA, najbardziej rozpoznawalna marka drzwi w Polsce.

Tegoroczny sezon Klasy Omega rozpocznie się w Pucku regatami będącymi Memoriałem Juliusza Sieradzkiego, konstruktora klasycznego jachtu Omega. Omega to najbardziej popularny i zasłużony jacht dla rozwoju żeglarstwa w Polsce, od lat pięćdziesiątych służący również do rozgrywania regat. Szczególnie przez ostatnie 30 lat klasa bardzo rozwinęła się sportowo, ewoluując z klasy typowo turystycznej do klasy o mocnych aspiracjach sportowych. Wprowadzając trapezy i spinaker oraz usprawniając konstrukcje jachtu do żeglarstwa wyczynowego, stworzono obok klas amatorskich, klasy sportowe dla najlepszych polskich żeglarzy.

Od sezonu 2020 Partnerem tytularnym klasy została polska firma PORTA KMI POLAND SA, obecna w żeglarstwie od wielu lat.

„Żeglarstwo kojarzone jest z wartościami bliskimi naszej organizacji, dlatego jesteśmy z tą dyscypliną związani od wielu lat. Uczestniczymy w regatach branży budowlanej, bierzemy też udział w regatach klasy Omega, stąd pomysł wsparcia Narodowej Klasy Omega w tym i kolejnych sezonach. Jestem pewny, że współpraca naszej marki z Klasą Omega przyniesie korzyści dla obu stron i dla całego żeglarstwa” – podsumował Artur Pęksyk, Dyrektor Sprzedaży i Marketingu, Członek Zarządu PORTA DRZWI

Tegoroczny cykl regat będzie nosił nazwę Porta Puchar Polski w Klasie Omega i składać się będzie z 4 imprez punktowanych do klasyfikacji generalnej.

15-16 sierpnia – Puck
5-6 września – Lubiatów
18-20 września – Krynica Morska
10-11 października – Świebodzin

„Tegoroczny sezon w związku z pandemią koronawirusa musiał zostać okrojony i startujemy dopiero w sierpniu, ale jesteśmy szczęśliwi że mimo trudnych czasów klasa kontynuuje rywalizację i się rozwija. Jesteśmy bardzo szczęśliwi i dumni, że udało się nawiązać współpracę z tak znaną, silną polską marką jak PORTA DRZWI. Mamy nadzieję, że uda się zrealizować wspólnie założone plany i cele, a klasa dzięki wsparciu ze strony PORTA będzie mogła dynamicznie się rozwijać. Z niecierpliwością czekamy na start sezonu!” – podkreślił Daniel Sokołowski, Prezes Klasy Omega.

Pierwsze regaty w Pucku są organizowane przez Pomorski Związek Żeglarski przy współpracy z MOKSIR Pucki Klasą Omega. Koordynację organizacji Porta Puchar Polski w Klasie Omega oraz obsługę medialną zapewnia MT Partners.
Partnerem tytularnym Pucharu Polski jest firma PORTA.
Partnerem honorowym firma MIne Master.
Partnerami są zeglarski.info, nowezagle.pl, Jachting i Polski Związek Żeglarski

Więcej informacji można znaleźć na stronie klasy omega:

www.klasaomega.pl

oraz na profilach social media klasy.

Kontakt dla mediów

MT Partners
Maciej Cylupa
maciej.cylupa@mtpartners.pl
tel 783 00 83 83