• Regaty z Pasją

  • 18 czerwca 2021

Już w najbliższy weekend, w dniach 19-20.06 2021 odbędą się „Regaty z Pasją„, druga tegoroczna eliminacja PORTA Pucharu Polski w klasie Omega. Tym razem nasze floty będą rywalizować na wodach Zalewu Siemianówka – powstałego pod koniec ubiegłego wieku zbiornika nieopodal granicy z Białorusią. Zawody te były pierwotnie planowane już w zeszłym roku, ale niestety plany zostały pokrzyżowane przez epidemię. W tym sezonie szczęśliwie nic nie stanęło już na przeszkodzie Organizatorom (UKŻ Michałowo) i dzięki temu żeglarze z całego kraju będą mogli poznać uroki Podlasia i tego ciekawego, choć chyba póki co mało znanego akwenu.

Na dzień przed startem zawodów na liście zgłoszeń jest 37 załóg, w tym cała czołówka z pierwszej tegorocznej eliminacji PORTA Pucharu Polski rozegranej na Jezioraku. Tym razem będziemy ścigać się na akwenie o zupełnie innej charakterystyce. Siemianówka to ogromne rozlewisko o powierzchni ponad 3000 ha, niskie, otwarte brzegi i stosunkowo niewielka głębokość. Takie warunki dają szansę na równy wiatr i spore zafalowanie – warunki raczej niespotykane w okolicach Iławy.

Tradycyjnie regaty Omegi to przede wszystkim sport i rywalizacja na wodzie. Doświadczony zespół sędziowski (kierowany przez Andrzeja Nowickiego) wspierany przez dobrze przygotowany zespół techniczny to gwarancja profesjonalnie przeprowadzonych zawodów. Planowane jest rozegranie 9 wyścigów w 2 flotach: Sport i Standard. Oprócz rywalizacji na wodzie Organizatorzy regat wraz z partnerami przygotowali dla zawodników i kibiców wiele atrakcji pozasportowych, choć z pewnością wszyscy liczą przede wszystkim na solidną porcję ścigania!

Partnerem głównym Pucharu Polski w klasie Omega jest firma PORTA, wiodący w Europie producent drzwi. To już drugi sezon naszej współpracy, której efekty widzą i coraz bardziej doceniają miłośnicy żeglarstwa regatowego w Polsce, czego dowodem jest rosnąca frekwencja podczas zawodów i płynące słowa uznania dotyczące poziomu organizacji, oprawy, a przede wszystkim poziomu sportowego naszej rywalizacji.

Organizatorem głównym regat jest Uczniowski Klub Żeglarski Michałowo, przy wsparciu Polskiego Związku Klasy Omega. Partnerami regat są: gmina Michałowo, ViaBau Adam Panasiuk, Białowieski Park Narodowy, Pływalnia w Michałowie „Na Fali”, Kancelaria adwokacka Wojciech B. Wójcicki, Piekarnia MAJA, firma PELIKAN.

Linki:

Szczegółowe infomacje: https://www.klasaomega.pl/puchar-polski/2021/siemianowka/

Wydarzenie na FB: Regaty z Pasją

Zgłoszenia i wyniki: Upwind24.pl