• Puchar Prezesa PZŻ

  • 14 maja 2024

W najbliższy weekend, 18-19 maja, po raz kolejny nasza flota zagości w Krynicy Morskiej, gdzie będziemy mieli okazję pościgać się na wodach Zalewu Wiślanego. Tym razem, inaczej niż w poprzednich sezonach, gdzie organizatorem imprez był Polski Związej Klasy Omega, będziemy korzystać z gościnności Polskiego Związku Żeglarskiego. Puchar PZŻ to jedna z ważniejszych imprez żeglarskich w kalndarzu, otwierająca się także na klasy amatorskie, takie jak Omega.

Klasa Omega po raz pierwszy bierze udział w imprezie organizowanej bezpośrednio przez Polski Związek Żeglaski. Liczymy przede wszystkim na znakomitą ogranizację całej imrezy, a także na możliwość podpatrzenia aktualnych trendów w tak dużych i oważnych zawodach. Niewątpliwą atrakcją dla Omegowców będzie możliwość przyjrzenia się z bliska rywalizacji załóg w olimpijskiej klasie 470 (będziemy ścigać się na jednej trasie). Oczywiście mamy nadzieję, że także nasze łódki czymś zaskoczą:)

Dla nas regaty w Krynicy będą także tegorocznym Memoriałem Juliusza Sieradzkiego. Jak co roku, jedna z imprz rozgrywanych na Pomorzu poświęcona jest pamięci legendarnego już twórcy naszej, jak się okazuje,ponadczasowej, łodki. Tradyjnie już patronem tego wydarznia będzie Pomorski Związek Żeglarski, który ufundował piękne medale.

Cały cykl Pucharu Polski 2024 w klasie Omega objęty jest honorowym patronamtem Prezesa Polskiego Związku Żeglarskiego

Więcej informacji o samej imprezie znajdziecie oczywiście tu:

 

Jeśli nie macie planów na najbliższy weekend – Krynica to dobre miejsce na krótki wypad!! Żeglarskich emocji na pewno nie zabraknie!

Serdecznie zapraszamy:)