• Puchar Burmistrza Pszczyny – zawiadomienie o regatach

  • 30 kwietnia 2019

Na zakładce poświęconej tegorocznym regatom o Puchar Burmistrza Pszczyny (18-19 maja) opublikowane zostało „Zawiadomienie o regatach” oraz „Zgłoszenie do regat„.

Tegoroczne regaty na Jeziorze Goczałkowickim będą oczywiście zaliczane do Pucharu Polski klasy Omega 2019, ale także będą jedną z eliminacji Pucharu Śląska. Zawody w Pszczynie to zawsze najwyższa jakość – wspaniały, na codzień niedostępny dla żeglarzy akwen, znakomita organizacja, mnóstwo atrakcji. Z pewnością to jedne z najciekawszych zawodów w naszym kalendarzu.

Po mocnym starcie Pucharu Polski w Krynicy, w Pszczynie spodziewamy się jeszcze większej ilości załóg (w Krynicy na starcie pojawiło się 28 ekip). Z pewnością wśród uczestników pojawią się załogi na codzień ścigające się tylko w Pucharze Śląska, które będą miały możliwość zmierzyć się z czołówką Omegi z całego kraju, ale także liczne załogi, które z różnych przyczyn nie mogły pojawić się w Krynicy i opóźniły swój debiut w tegorocznym Pucharze Polski.

Wszystkich wybierających się na zawody serdecznie zapraszamy. Przy okazji przypominamy, iż tylko załogi zgłoszone do 8 maja mają zagwarantowane pamiątkowe koszulki i mogą zamówić takie koszulki dla osób towarzyszących. Dodatkowo, wśród załóg, które zgłoszą się w tym terminie, zostaną rozlosowane dodatkowe nagrody niespodzianki.