• Porta Puchar Polski Klasy Omega zakończony

  • 12 października 2020

Na jeziorze Niesłysz w Niesulicach, w dniach 10-11 października odbyły się regaty o Puchar Burmistrza Świebodzina. Była to ostania runda w Porta Pucharze Polski w Klasie Omega 2020. Po zaciętej walce zwycięzcy z ubiegłego roku obronili swoje tytuły w klasach Sport i Standard.

Zawodników przywitały w sobotę bardzo trudne warunki pogodowe. Deszcz, silny wiatr i niska temperatura sprawiały utrudniały załogom pokazanie maksimum swoich możliwości. Zawodnicy poza zwycięstwem w finałowych regatach walczyły o cenne punkty do rankingu Porta Pucharu Polski. W sobotę rozegrano 4 wyścigi, natomiast w niedzielę, przy pięknym słońcu i słabszym wietrze udało się rozegrać kolejne 3.

W klasyfikacji Sport tegoroczną dominację potwierdziła załoga PG Racing z Politechniki Gdańskiej w składzie Marcin Styborski, Jan Krasodomski, Dawid Płotka. W tym sezonie wygrywali już w Pucku i Krynicy Morskiej, a problemów przysporzył im jedynie nieprzewidywalny wiatrowo akwen w Lubiatowie. Wygrywając trzy wyścigi i tylko jeden kończąc poza pierwszą trójką udowodnili, że również na mniejszych akwenach potrafią żeglować szybko i skutecznie. Na drugim miejscu, ze stratą aż 12 punktów do zwycięzców, rywalizację ukończyła załoga Szynkiewicz, Charłampowicz, Sadowski, która pomimo dyskwalifikacji z pierwszego sobotniego wyścigu resztę regat żeglowała równo i o trzy punkty wyprzedziła załogę BORA Racing. Załoga Daniela Sokołowskiego żeglowała bezpiecznie i kontrolowała przewagę nad załogą ProNaw, z którą rywalizowała o najniższy stopień podium w Porta Pucharze Polski.

Różnice pomiędzy załogami w klasyfikacji Standard były jeszcze mniejsze, co zapowiadało ekscytującą rywalizację. Broniący Pucharu Romuald Knasiecki musiał skończyć regaty na podium, żeby być pewnym obrony tytułu. Żeglując bezpiecznie przywiózł do mety drugie miejsce, jednak strata 6 punktów do zwycięskiej załogi KSW Fregata była zaskoczeniem. Świetnie żeglujący w ten weekend Radosław Stachurski z Joanną Pestyk i Mateuszem Kaczmarowskim w załodze wygrali regaty zaliczając w całych regatach tylko jeden słabszy wyścig. Podium uzupełniła załoga wracającego do Omegi po długiej przerwie byłego Mistrza Polski Pawła Tarnowskiego z Ligi Morskiej Gliwice.

Wyniki Regaty o Puchar Burmistrza Świebodzina, Niesulice 10-11.10.2020, 4 runda Porta Puchar Polski w Klasie Omega:

SPORT

  1. PG Racing – Styborski/Krasodomski/Płotka – Gdańsk
    2. Nemo – Szynkiewicz/Sadowski/Charłampowicz – Barlinek
    3. Bora Racing – Sokołowski/Mórawski/Inglot – Warszawa

STANDARD

  1. KSW Fregata – Stachurski/Pestyk/Kaczmarowski – Dąbrowa Górnicza
  2. Anetka – Knasiecki/Knasiecki/Siulińska – Bygdoszcz
  3. Liga Morska Gliwice – Tarnowski/Woroch/Szynkiewicz – Gliwice

Pełne wyniki będą dostępne na stronie www.klasaomega.pl

Regaty w Niesulicach organizowane były przez MKS Marina Niesulice przy współpracy z Klasą Omega.
Sponsorami regat byli Miasto Świebodzin, Hotel Kalinowe Pola, Ośrodek Kormoran Niesulice
i Instal Pro.
Partnerami regat byli Computec, Baka Sport, stacje paliw WATIS i OSiR Świebodzin.

Partnerem tytularnym Pucharu Polski jest firma PORTA.
Partnerami Klasy Omega są zeglarski.info, nowezagle.pl, Jachting i Polski Związek Żeglarski.

Koordynację organizacji Porta Puchar Polski w Klasie Omega oraz obsługę medialną zapewnia MT Partners.
Więcej informacji można znaleźć na stronie Klasy Omega:  www.klasaomega.pl
oraz na profilach social media klasy.

Kontakt dla mediów

MT Partners
Maciej Cylupa
maciej.cylupa@mtpartners.pl
tel 783 00 83 83