• PORTA Puchar Polski 2022

  • 29 grudnia 2021

Tuż przed swiętami zaprezentowaliśmy kalendarz imprez PORTA Pucharu Polski na sezon 2022. Sezon dla nas wyjątkowy, jubileuszowy – to już 80 lat od kiedy Juliusz Sieradzki zbudował pierwszą Omegę.

W przyszłym roku zaplanowaliśmy 7 imprez. Podobnie jak w poprzednich latach, rywalizacja zacznie się tuż przed majówką, w ostatni weekend kwietnia. Zachęceni sukcesem zeszłorocznych regat rozegranych na Jezioraku, postanowiliśmy wrócić w gościnne progi Ośrodka Wypoczynkowego TVP w Sarnówku, a organizacji zawodów podjęła się niezawodna ekipa Pod Omegą z Iławy. Trzy tygodnie później spotkamy się w Żninie, na jeziorze Duże Żninńskie, korzystając z gościny hotelu Cukrownia Żnin. To powrót zawodów rangi Pucharu Polski do Żnina, po kilku latach nieobecności. W czerwcu, wyjątkowo w długi weekend, przyjdzie czas na nowość na mapie Omegi – czyli Dąbki k. Darłowa i jezioro Bukowo. To zupełnie nowe dla nas miejsce, położone nad samym Bałtykiem (choć akwenem regat będzie właśnie jezioro Bukowo). Stąd pomysł na zaproszenie załóg do Dąbek właśnie w długi weekend – to znakomita okazja, żeby przyjechać z rodzinami, spędzić trochę czasu na okolicznych plażach. Ostatnią imprezą pierwszej części sezonu będą zawody w Poraju na tamtejszym zalewie. Dla „starych” omegowców oraz dla załóg ścigających się w Pucharze Śląska to powrót w dobrze znane miejsce, dla młodszych – kolejne nowe miejsce do odwiedzenia. Na miejscu ekipa Klubu Wodnego Enif pod dowództwem Jarka Cieślaka już zaczęli przygotowania…

Drugą cześć sezonu, po wakacyjnej przerwie, rozpoczniemy tradycyjnymi już regatami o Memoriał Juliusza Sieradzkiego w Pucku. O randze imprezy niech świadczy fakt, iż w zeszłym roku portal żeglarski.info zaliczył Memoriał do najsłynniejszych imprez żeglarskich w Polsce. Jak co roku w Pucku nie zabraknie ścigania, ale też wspaniałej atmosfery tego miejsca i mnóstwa atrakcji. Niespełna miesiąc później spotkamy się na najważniejszej imprezie sezonu – Mistrzostwach Polski 2022, których gospodarzem będzie Krynica Morska. Nasze Mistrzostwa to zawsze maksymalna mobilizacja wszystkich uczestników, ogromne emocje i walka do samego końca. Zalew Wiślany z pewnością i w tym roku dostarczy nam niezapomnianych wrażeń. Dwa tygodnie później w Niesulicach k. Świebodzina, na wodach Jeziora Niesłysz rozegramy wielki finał sezonu. Poprzednie regaty organizowane przez MKS Marina Niesulice zostały uznane za jedną z najlepszych imprez sezonu 2020. Jak będzie tym razem?:)

Prezentacja kalendarza to także okazja do podzielenia się z Wami dobrą informacją – także w sezonie 2022 partnerem tytularnym naszego Pucharu Polski pozostanie firma PORTA. Mamy nadzieję, iż kolejny sezon naszej współpracy przyniesie jeszcze lepsze imprezy, jeszcze więcej wrażeń i emocji.

Już dziś serdecznie zapraszamy na wszystkie nasze zawody oraz do śledzenia naszych poczynań w Internecie oraz w innych mediach.Do zobaczenia na regatach!!


  1. 23-24.04 – Iława
  2. 14-15.05 – Żnin
  3. 18-19.06 – Dąbki
  4. 02-03.07 – Poraj
  5. 19-21.08 – Puck
  6. 23-25.09 – Krynica Morska (MP)
  7. 08-09.10 – Świebodzin

Przydatne linki:

klasaomega.pl

Facebook

Instagram