• Mistrzostwa Polski w klasie Omega

  • 17 września 2020

W Krynicy Morskiej w dniach 18-20 września rozegraną zostaną Mistrzostwa Polski w ramach Porta Puchar Polski w Klasie Omega 2020. Najwyżej punktowana runda będzie decydująca dla układu pozycji w punktacji Pucharu. Organizatorzy spodziewają się udziału ponad 50 jachtów.

Krynica Morska goszcząca zawodników klasy Omega charakteryzuje się znakomitym akwenem. Stabilne warunki wiatrowe i możliwość ustawienia trasy przy każdym kierunku wiatru czynią go idealnym do rozegrania imprezy rangi mistrzowskiej.

Ubiegłoroczne Mistrzostwa Polski zakończyły się zwycięstwami Romualda Knasieckiego w klasie Standard i Marcina Styborskiego w klasie Sporcie. W tym roku ich dominacja nie jest tak wyraźna. Na Knasieckiego mocno naciskać będzie załoga POL 454 Mirosława Misiaszka, ubiegłorocznego brązowego medalisty Mistrzostw Polski i aktualnego lidera Porta Pucharu Polski po dwóch rundach. Zęby na medale ostrzy sobie także załoga KSW Fregata z Radkiem Stachurskim za sterem, która marzy o wyniku lepszym niż ubiegłoroczne wicemistrzostwo.

Faworyta do zwycięstwa jeszcze trudniej wskazać we flocie Sport. Załoga PG Racing z Politechniki Gdańskiej ze sternikiem Marcinem Styborskim prowadzi w rankingu po dwóch rundach, ale ostatnie regaty w Lubiatowie były dla nich trudne i miejsce na podium wywalczyli rzutem na taśmę. Bardzo wysoką i stabilną formę prezentuje w tym sezonie Vector Sails Racing Team Kamila Ortyla. Pewna wygrana na trudnym akwenie w Lubiatowie nie oznacza jednak, że w Krynicy Morskiej na akwenie o zupełnie innej charakterystyce będą czuć się faworytami. Mocnymi pretendentami do medali będą załogi Daniela Sokołowskiego i Michała Rucińskiego czy przenoszący się do Sportów po wygranej w poprzedniej rundzie w Standardzie Aleks Michalski.

Przy tak wyrównanym poziomie w obu klasyfikacjach Mistrzostwa Polski klasy Omega zapowiadają się naprawdę ekscytująco. Wyścig próbny odbędzie się w czwartek o 17:00, a na kolejne trzy dni organizatorzy zaplanowali rozegranie 12 wyścigów. Ceremonia otwarcia regat odbędzie się w piątek o godzinie 10:00 w Porcie Krynica Morska. Zakończenie Mistrzostw ok godz 16 w niedzielę

 

Aktualna klasyfikacja Porta Pucharu Polski Klasy Omega po 2 rundach:

Klasa SPORT

  1. Marcin Styborski – PG Racing – 195 pkt
  2. Kamil Ortyl – Vector Sails Racing Team – 191 pkt
  3. Michał Ruciński – ProNaw – 183 pkt

Klasa STANDARD

  1. Mirosław Misiaszek – MKS Szkuner Myślibórz – 190 pkt
  2. Aleks Michalski – PG Racing – 186 pkt
  3. Radosław Stachurski – KSW Fregata – 182 pkt

Więcej informacji, pełne wyniki i rankingi dostępne są na stronie www.klasaomega.pl

Partnerami głównymi regat są Miasto Krynica Morska oraz MineMaster.
Partnerem tytularnym Pucharu Polski jest firma PORTA.
Partnerami Klasy Omega są zeglarski.info, nowezagle.pl, Jachting.com i Polski Związek Żeglarski.
Koordynację organizacji Porta Pucharu Polski w Klasie Omega oraz obsługę medialną zapewnia MT Partners.
Więcej informacji można znaleźć na stronie Klasy Omega:  www.klasaomega.pl
oraz na profilach klasy w mediach społecznościowych.

Kontakt dla mediów

MT Partners
Maciej Cylupa
maciej.cylupa@mtpartners.pl
tel. 783 00 83 83