• Mistrzostwa Polski – dojazd

  • 5 września 2016

Coraz mniej czasu pozostaje do Mistrzostw Polski w Pucku. Wielu z żeglarzy właśnie w tym moemncie zastanawia się nad dojazdem na miejsce regat. Wychodząc naprzeciw waszym oczekiwaniom przygotowaliśmy kilka propozycji dojazdu do Ztoki Puckiej. Zapraszamy do analizy proponowanych tras.

PROPOZYCJA 1 „Klasycznie środkiem”:

Z bramek na A1 jedziemy dalej do końca Obwodnicy Trójmiasta (S6) a następnie (DK6) i w Redzie skręcamy w (DW 216).
Niestety dzień bez korka na obwodnicy dniem straconym a po ostatnich zmianach organizacji ruchu w Rekowie Górnym tworzą się bardzo duże korki.

PROPOZYCJA 2 „Lewą stroną z nadzieją na zmianę”:

Z bramek na A1 jedziemy Obwodnicą Trójmiasta (S6) do zjazdu na Chwaszczyno (DK218)  (na tablicach będzie też Gdańsk Oliwa). Następnie mijamy Nowy Dwór Wejherowski, gdzie skręcamy na Redę. Z Redy natomiast już na Puck klasycznie drogą krajową (DK 216).

Tą trasą omijamy częściowo korki na obwidnicy oraz na remontowanej Estakadzie Kwiatkowskiego w Gdyni. Prawdopodobnie nie unikniemy jednak korków w Rekowie Górnym.

PROPOZYCJA 3 ” Jak tylko mamy miejsce to zwrocik w prawo”:

Z bramek na A1 jedziemy Obwodnicą Trójmiasta (S6) do zjazdu na Gdynia Port (Estakada Kwiatkowskiego). Po przejechaniu Estakady kierujemy się na Pierwoszyno -> Mrzeziono -> Żelistrzewo -> Puck

Jest to stara droga, znana raczej wyłącznie przez lokalnych mieszkańców. Najgorzej to w godzinach szczytu popołudniowego przebić się przez Estakadę, która ma wyłączoną jedną nitkę z powodu remontu.

Z bramek na A1 jedziemy Obwodnicą Trójmiasta (S6) do zjazdu na Gdynia Port (Estakada Kwiatkowskiego). Jednak po wjechaniu „do miasta” zjeżdżamy z Estakady w ul. Hutniczą a następnie w lewo w Pucką. Kolejno jedziemy ulicą Kontradmirała Xawerego Czerniackiego i dalej prosto na Pierwoszyno -> Mrzeziono -> Żelistrzewo -> Puck.

W zależności o której godzinie chcemy przejechać przez Gdynię (Estakadę i ul Hutniczą) może być ciasno.