• Mistrzostwa Polski 2022 – Krynica Morska

  • 21 września 2022

Już w najbliższy weekend odbędzie się najważniejsza omegowa impreza sezonu – Mistrzostwa Polski. W tym roku gospodarzem regat będzie Krynica Morska. Na liście startowej na dzień przed Dniem Pomiarowym jest 46 załóg w 2 flotach. Zawody będą oczywiście zaliczane także do klasyfikacji tegorocznego PORTA Pucharu Polski, z najwyższym współczynnikiem w sezonie – 1,3. Biorąc pod uwagę, iż w obu flotach końcowe rozstrzygnięcia jeszcze nie zapadły, zapowiada się ostra walka:)

Mistrzostwa jak co roku zostaną poprzedzone Dniem Pomiarowym, czyli kompleksową weryfikację całej floty pod kątem zgodności jachtów z przepisami. Początek pomiarów zaplanowano na czwartek, na godzinę 12:00

Przy okazji regat, w czwartek 22 września zaplanowaliśmy krótkie Walne Zgromadzenie członków Polskiego Związku Klasy Omega. Obrady będą dotyczyły wniosku Zarządu o nadanie zasłużonym kolegom statusu „członków honorowych” Stowarzyszenia. Oprócz tego, już poza formalnymi obradami, zaplanowano dyskusję dotyczącą m.in. Statutu PZKO, ale także wszelkich innych tematów podniesionych przez uczestników spotkania.

Serdecznie zapraszamy do Krynicy wszystkich miłośników żeglarstwa w wydaniu regatowym. Nasze Mistrzostwa to jedna z największych seniorskich imprez żeglarskich w kraju, co roku przyciągająca dziesiątki załóg z całego kraju. Z pewnością warto odwiedzić w tych dniach Mierzeję, po drodze spojrzeć na dopiero co oddany przekop łączący Bałtyk z Zalewem Wiślanym, z bliska zobaczyć piękną i liczną flotę Omeg.

Serdecznie zapraszamy!!

Partnerami regat są:

PORTA Drzwi

Mine Master

Krynica Morska

 

Strona regat: https://www.klasaomega.pl/puchar-polski/2022-puchar-polski/krynica-morska-mistrzostwa-polski-2/

Wydarzenie na FB: https://www.facebook.com/events/1370500796771751?active_tab=about