• Memoriał Juliusza Sieradzkiego

  • 16 sierpnia 2021

W dniach 20-22.08.2021 w Pucku odbędzie się kolejna już edycja Memoriału Juliusza Sieradzkiego – regat dedykowanych pamięci legendarnego już konstruktura i żeglarza, projektanta m.in. jachtów klasy Omega. Impreza będzie równocześnie trzecią eliminacją PORTA Pucharu Polski w klasie Omega w sezonie 2021.

Regaty w Pucku to zawsze szczególne wydarzenie w kalendarzu imprez żeglarskich. Jeśli o jakimś miejscu można powiedzieć, iż jest kojarzone z polskim żeglarstwem regatowym, ze ściganiem na wodzie, to z pewnością na pierwszym miejscu można wymienić właśnie Puck. Dla każdego zawodnika ścganie tutaj to wyzwanie, ale także szansa na wspaniałe wrażenia i mnóstwo radości. Dla Omegi regaty poświęcone pamięci twórcy klasy zawsze mają dodatkowy smak – w końcu na Omegach pływał w nazym kraju chyba każdy żeglarz, wielu na tej konstrukcji zdobywało swoje pierwsze szlify. Mamy nadzieję, że to jak obecnie wygląda i jak rozwija się nasza klasa napawałoby dumą słynnego Julka…

Na starcie spodziewana jest cała czołówka tegorocznej rywalizacji. Oganizatorzy spodziewaja się ponad 40 załóg. Z pewnością nie zabraknie aktualnych liderów rankigów Sport i Standard. We flocie Sport po 2 imprezach na prowadzeniu są razem załogi Vector Sails (Kamila Ortyla) i PG Racing (Marcina Styboskiego), w Standardzie prowadzi zespół BitAir Grzegorza Bitnera.

W piątek, przed wieczorną imprezą integracyjną dla zawodników, odbędzie się dodatkowa uroczystość wręczenia Pucharów Polski za sezon 2020.

Serdecznie zapraszamy wszystkich zawodników i kibiców, atrakcji z penością nie zabraknie nikomu. Przyjedźcie na nasze żeglarskie święto, bądzcie razem z nami w Pucku!!

Parnerami imprezy są: PORTA Drzwi, Pomorski Żwiązek Żeglarski, Miasto Puck, MOKSiR Puck

Strona wydarzenia: https://www.klasaomega.pl/puchar-polski/2021/puck-3/

Wydarzenie na FB: Memoriał Juliusza Sieradzkiego

Zgłoszenia, komunikaty, wyniki: Upwind24.pl