• Kalendarz Pucharu Polski – aktualizacja

  • 17 czerwca 2020
Wczoraj (16.06.2020) odbyło się głosowanie Zarządu PZKO nad wprowadzeniem do kalendarza Pucharu Polski imprezy na początku lipca. Po przeanalizowaniu zaleceń PZŻ, obowiązujących wymagań co do zasad bezpieczeństwa podczas imprez sportowych oraz doniesień o rozwoju epidemii zapadła decyzja, iż jest za wcześnie na organizację regat Pucharu Polski.
Zdajemy sobie sprawę, iż wszyscy czekamy na możliwość spotkania się i rywalizacji, ale nie możemy ryzykować, ściągając zawodników z całej Polski, iż przyczynimy się do czyjejś choroby i związanych z nią konsekwencji.
Czekamy do regat w Pucku, zaplanowanych na połowę sierpnia. Może rozwój sytuacji pozwoli na bezpieczne rozpoczęcie rywalizacji.
Przy okazji, zdecydowanie zalecamy, aby na regaty w drugiej części sezonu (Puck, Lubiatów, Krynica, Świebodzin) już rezerwować noclegi (o ile nie będzie się to wiązało z dużymi lub niezwracalnymi kosztami). W tym roku spodziewane jest duże zainteresowanie spędzaniem wolnego czasu w Polsce, bez wyjazdów zagranicznych i w związku z tym mogąwystąpić problemy z miejscami noclegowymi.
Preferowane ośrodki:
Lubiatów: http://www.slawafamilyresort.pl/
Świebodzin: http://www.kormoran-niesulice.pl/
Puck i Krynica – tutaj oferta noclegowa jest bardzo duża i zróżnicowana.