• Finał Porta Pucharu Polski Klasy Omega w Świebodzinie

  • 10 października 2020

W dniach 10-11 października w Niesulicach odbędą się regaty o Puchar Burmistrza Świebodzina, które będą finałową rundą Porta Pucharu Polski w Klasie Omega 2020. Zawodników ugości klub MKS Marina Niesulice nad jeziorem Niesłysz. Organizatorzy spodziewają się pobicia tegorocznego rekordu frekwencji czyli 49 jachtów.

Przed ostatnimi regatami sezonu układ w tabeli zapowiada ekscytującą walkę o miejsca na podium Porta Pucharu Polski. Po trzech rundach rozegranych w Pucku, Lubiatowie i Krynicy Morskiej zeszłoroczni zdobywcy Pucharów prowadzą w swoich kategoriach.

W klasyfikacji Sport Marcin Styborski wraz z załogą PG Racing prowadzi z 325 punktami na koncie i z przewagą 10 nad drugim Kamilem Ortylem i jego Vector Sails Racing Team. Bardzo interesująca będzie walka o najniższy stopień podium. BORA Racing Daniela Sokołowskiego ma tylko 1,8 pkt przewagi nad czwartym Michałem Rucińskim (ProNaw). O trzecim miejscu w Porta Pucharze Polski może zadecydować każdy z 9 planowanych w Niesulicach wyścigów.

W klasyfikacji pucharowej w klasie Omega Standard prowadzi załoga Romualda Knasieckiego, ale tu różnice punktowe są dużo mniejsze. Mirosław Misiaszek traci 5 punktów, a trzeci Radosław Stachurski 10. Strata kolejnych załóg również jest nieduża, a te z miejsc od piątego do ósmego dzieli jedynie 20 punktów. Załogi Grzegorza Bitnera (Bitnair) i Waldemara Białego (Monster Sailing Team) będą musiały bronić miejsc w pierwszej piątce przed Michałem Gajdą z Yacht Clubu Rewa, Aleksem Michalskim zwycięzcą rundy w Lubiatowie oraz Przemysławem Witkowskim reprezentującym LIRA KKŻ Kościan.

Regaty o Puchar Burmistrza Świebodzina rozpoczną się wyścigami w sobotę o godz. 11.30, a zakończą w niedzielę o godz. 16. Planowanych jest przeprowadzenie 9 wyścigów w dwóch kategoriach, Sport (jachty ze spinakerem) oraz Standard (bez spinakera). Ceremonia otwarcia w sobotę o godz. 10.00.

W związku z zaleceniami PZŻ, wszystkie zgłoszenia i komunikacja z zawodnikami odbywa się zdalnie przez stronę upwind24.pl. Wyniki regat na bieżąco publikowane będą na profilu facebookowym klasy omega https://www.facebook.com/klasaomega

Regaty w Niesulicach organizowane przez MKS Marina Niesulice przy współpracy z Klasą Omega.
Sponsorami regat są Miasto Świebodzin, Hotel Kalinowe Pola, Kormoran Niesulice
i Instal Pro.
Partnerami regat są Computec, Baka Sport, stacje paliw WATIS i OSiR Świebodzin.

Partnerem tytularnym Pucharu Polski jest firma PORTA.
Partnerami Klasy Omega są zeglarski.info, nowezagle.pl, Jachting i Polski Związek Żeglarski. Koordynację organizacji Porta Puchar Polski w Klasie Omega oraz obsługę medialną zapewnia MT Partners.
Więcej informacji można znaleźć na stronie Klasy Omega:  www.klasaomega.pl
oraz na profilach social media klasy.

Kontakt dla mediów

MT Partners
Maciej Cylupa
maciej.cylupa@mtpartners.pl
tel 783 00 83 83