• Barlinek – Puchar Burmistrza i jubileusz stoczni Jędrek

  • 20 czerwca 2018

Już w najbliższy weekend, 23-24 czerwca wraz z organizatorami serdecznie zapraszamy do Barlinka na regaty o Puchar Burmistrza Barlinka i jednocześnie 20 lecie stoczni „Jędrek”. Będą to już trzecie w tym roku zawody zaliczane do klasyfikacji generalnej Pucharu Polski w klasie Omega. Wg. najświeższych informacji od organizatorów, na starcie możemy spodziewać się ponad 30 załóg, po cichu liczymy na pierwsze w w tym roku przełamanie bariery 40 załóg.

Od strony organizacyjnej zapowiadają się znakomite regaty. Większość uczestników znajdzie zakwaterowanie w bliskim do portu ośrodku wypoczynkowym Pomorskiego Uniwersytetu Medycznego, który w całości został zarezerwowany na potrzeby zawodników. Organizatorzy przygotowali wiele atrakcji, w tym budzący już teraz duże emocje mecz piłkarski pomiędzy flotami Sport i Standard:) Opróz tego oczywiście kilka niespodzianek, o których przekonacie się przybywając na zawody. Sędzią głównym regat będzie doświadczony Tomasz Paterkowski, a sędzią technicznym znany wszystkim Ryszard Gralak.

Barlinek to miejsce szczególne w najnowszej historii Omegi. Przede wszystkim dzięki istniejącej tam już od 20 lat stoczni „Jędrek” Andrzeja Szynkiewicza, która w tym czasie wyprodukowała ponad 300 łódek naszej narodowej klasy. To także miejsce, gdzie dotąd odbyło się ponad 10 eliminacji Pucharu Polski w klasie Omega, a także od lat rozgrywane są na Omegach regaty o „Puchar Pięciu Wysp”, zawsze przyciągające liczne grono zawodników.

Więcej informacji znajdziecie tutaj: http://http://www.klasaomega.pl/barlinek/

P.S. Przypoominamy, iż niższe wpisowe do regat można wpłacać na numer konta podany w zawiadomieniu (K. Ż. Sztorm Barlinek) tylko do środy, 20 czerwca.

 

Serdecznie zapraszamy